YÖNETİCİ ATAMALARI:
MEB Şube Müdürlüğü Yazılı Sınavına Başvuru Şartları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önce şube müdürlüğü atamaları için yazılı sınav yapılacağı duyurusu yapılmıştı. Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin twitter hesabı üzerinden müjdeyi vermiş ve kısa süre içerisinde konuyla ilgili kılavuz yayınlanacağını belirtmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı bugün şube müdürlüğü için kılavuz yayımladı. Yayımlanan kılavuza göre MEB şube müdürlüğü yazılı sınavına kimlerin başvuracağına yönelik açıklamalar açık bir şekilde yer almaktadır.

İşte yazılı sınava başvuru şartları:

1.    En az fakülte veya dört yıllık yüksekokul mezunu olmak (18/4/1999 tarihinde görevde bulunan ve aynı tarih itibarıyla iki yıllık veya üç yıllık yükseköğrenim mezunu olanlar, diğer şartlara sahip oldukları takdirde dört yıllık yükseköğrenim mezunu olanlara tanınmış haklardan yararlanırlar.)

2.    657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin (B) bendinde belirtilen şartları taşımak. (Lisans mezunlarının 10 hizmet yılını, 18/4/1999 tarihinde görevde bulunan ve aynı tarih itibarıyla iki yıllık veya üç yıllık yükseköğrenim mezunlarının 12 hizmet yılını tamamlayanlar başvuruda bulunabilir.)

3.    Talim ve Terbiye Kurulu uzmanı, eğitim uzmanı, uzman, raportör, sivil savunma uzmanı veya okul müdürü görevinde iki; müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı görevlerinde ayrı ayrı veya toplamda üç; mimar, mühendis, biyolog, psikolog, istatistikçi, çözümleyici, programcı, araştırmacı, tekniker, şef veya sayman kadrosunda üç; öğretmen kadrosunda dört ya da bu alt bentte sayılan kadrolarda toplam dört yıldan az olmamak üzere asaleten görev yapmış olmak.

4.    3. maddede belirtilen unvanlarda geçirilen sürelerin en az 6 (altı) ayını Bakanlığımızda geçirmiş olmak.

5.    Son iki yıl Bakanlıkta görev yapmış olmak.

6.    Görevde yükselme yazılı sınavına, başvuru tarihinin son günü itibarıyla gerekli şartları taşıyanlar başvuruda bulunabilir.

7.    Aylıksız izinde bulunanlar dâhil olmak üzere, ilgili mevzuatı uyarınca verilen izinleri kullanmakta olanlar da başvuruda bulunabilir.

8.    Diğer kurumların personeli, ilan edilen kadrolara sınavsız atanma hakkına sahip olanlar ile aday memur statüsünde bulunanlar yazılı sınava başvuruda bulunamazlar.

SİBEL CANDAN

TC MEB HABER/ÖZEL HABER


 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

MEB Şube Müdürlüğü Yazılı Sınav Ücreti...
Milli Eğitim Bakanlığı şube müdürlüğü yazılı sınav kılavuzunu yayınladı. Yayınlanan kılavuza...

Haberi Oku